آقای مسکن

تارنمای جامع نیازمندی های مسکن خرید ، فروش ، رهن و اجاره

تصویر شماره مزایای تبلیغات گوگل
مقالات شنبه 19 مهر 1399 883بازدید

مزایای تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل که امروزه به آن Google ads هم گفته می شود یکی از روش های تبلیغات آنلاین است که توسط گوگل توسعه یافته و به وسیله این روش تبلیغ کنندگان با پرداخت هزینه می توانند به نمایش تبلیغات خود و معرفی خدمات، لیست محصولات و محتوای تصویری خود بپردازند. پرداخت تبلیغات گوگل یا به اندازه کلیک هایی است که انجام می شود یا در قبال تاثیر گذاری می باشد. رعایت اصول تامین محتوا و طراحی سایت هم در روش سئو و هم در استفاده از سرویس Google Ads به یک صورت است با این تفاوت که در سرویس Google Ads برای دیده شدن تبلیغات باید هزینه پرداخت شود. البته این هزینه هم یکجا از حساب کاربری شخص یا شرکت ارائه دهنده تبلیغ کم نمی شود، بلکه به ازای هر کلیک که بر روی لینک تبلیغاتی انجام می شود و منجر به باز شدن صفحه مورد نظر می شود یک مبلغ مشخص شده کم می شود. 

این سرویس به افراد این امکان را می دهد که علاوه بر رتبه ای که الگوریتم های گوگل به آنها اختصاص می دهند، بتوانند سایت خود را در صفحات ابتدایی گوگل به نمایش بگذارند. در واقع اگر سایتی در صفحه نتایج جستجوی گوگل رتبه خوبی ندارد، اما کسب و کاری قابل اطمینان دارید می توان با پرداخت هزینه در اولین صفحه نتایج جستجو سایت را به نمایش گذاشت. گسترش نفوذ اینترنت در دنیا به آنقدر افزایش یافته است که حتی مهمترین ارتباطات دنیا هم از طریق اینترنت انجام می شود. امروزه با رشد و گسترش کسب و کارهای اینترنتی تعداد زیادی در این حوزه مشغول به کار شده اند و استفاده از روشهای بازاریابی اینترنتی و تبلیغات گوگل سودآوری و رشد خوبی برای کسب و کار آن ها داشته. اما باید توجه داشته باشید که تبلیغات اینترنتی باید با رعایت کامل اصول انجام شود و قبل از آن آموزش های کاملی را دیده باشید.

نمایش تبلیغات اینترنتی بر اساس کلید واژه مرتبط با خدمات ارائه دهنده باعث دیده شدن آگهی توسط مشتریان هدف میشود. دیده شدن توسط مشتریان هدف باعث افزایش ترافیک وب سایت و مشتری تشویق برای ورود به وب سایت میشود این مورد باعث افزایش سود آوری کسب و کار هم خواهد شد.

مزایای تبلیغات گوگل

1. برای تبلیغات گوگل هزینه ای که پرداخت می شود به ازای هر کلیک می باشد و با کلید واژه های خاص سایت شخصیتان جستجو می شود که این مسئله باعث می شود که کلیک های هدفمند تری را دریافت کنید. به این صورت که هر گاه یک کاربر گوگل کلمه کلیدی مورد نظر شما را در گوگل جستجو کرده و بر روی تبلیغ شما که در صفحه اول گوگل نمایش دارد کلیک کند، متناسب با آن هزینه ای از اکانت گوگل ادز شما کسر می شود. این بدان معناست که هزینه تبلیغات به تعداد کلیک ها و بازدیدهای صورت گرفته از سایت شما می باشد. و کلیک های هدفمندی خواهید داشت.

2. محاسبه کردن نتایج تبلیغاتی یکی از مهم ترین مشکلات مدیران کسب و کار ها است. تبلیغات آفلاین مثل تبلیغات تلویزیون، رادیو ،مجلات و ... دقیقا مشخص نمی کنند که مشتریان از کدام یک از انواع تبلیغات جذب شده اند و اینکه مشخص نمی کند که کدوم تبلیغات تاثیرگذارتر بوده است و کدام هیچ تاثیری نداشته. اما تبلیغات آنلاین یا تبلیغات کلیکی گوگل ادز کاملا قابل اندازه گیری است چه از لحاظ محاسبه تعداد کلیک، چه از لحاظ میزان برگشت سود و همین موضوع تبلیغات گوگل ادز را برای همه صاجبان کسب و کار ها بسیار جذاب کرده است. 

3. صاحبان کسب و کارهایی که تازه وب سایتشان را راه اندازی کرده اند برای رتبه گرفتن به صورت طبیعی یا همان سئو باید صبر و حوصله و زمان بسیاری داشته باشند. در دنیای وب سایت ها، رقابت برای رسیدن به صفحه اول گوگل بسیار شدید است و برای اینکه فعالیت های سئو وب سایت به سر انجام قابل قبولی برسد آن وب سایت باید اعتبار خودش را کامل ثبات کرده باشد، و همین موضوع گاهی اوقات بسیاری از کسب و کار های تازه را ناامید می کتد. گوگل ادز نتایج سریع تری را برای کسب و کار ها به وجود می آورد. نکته مهم این است که ترکیب سئو و استفاده از گوگل ادز با هم بسیار تاثیرگذار است. حتی می توانید در حالی که فعالیت های سئو را انجام می دهید یک کمپین تبلیغاتی کلیکی هم راه بیندازید و می توانید تعداد زیادی کلیک جذب کنید. از با استفاده از امکانات گوگل ادز می توانید میزان تاثیر کلمات کلیدی خاص را بسنجید و آن را در سئو به کار ببرید مثلا محتوایتان را بر اساس آن تنظیم کنید. 

4. استفاده از ابزارهای مختلف پیچیدگی های خودش را دارد و بعضی ها شاید اصلا نتوانند از یک سری روش ها استفاده کنند همچنین گوگل ادز را جزئی از فعالیت های سئو به حساب می آید. ولی اینو در نظر داشته باشید که عملیات سئو عملیات پیچیده ای است که چندین فاکتور را هم زمان در بر می گیرد. معمولا برای افزایش ترافیک سایت باید یک تیم دائم بر روی تولید محتواهای متفاوت کار کنند و لینک سازی انجام بدهند. البته این پروسه بسیار خلاقانه و طولانی است و وقتی به نتیجه برسد نتیجه ای عالی خواهد داشت. ولی بعضی اوقات میدانیم که ابزاری وجود دارد که خیلی راحت و با استفاده از تبلیغات کلیکی در کمترین زمان باعث افزایش کلیک وب سایت خواهد شد این موضوع برای کسب و کار ها موضوع خیلی جذابی خواهد بود.

5. تبلیغات گوگل ادز برای کسب و کارهایی که به تازگی راه اندازی شده اند و یا به تازگی برند خود را انتخاب کرده اند بسیار موثر است چون تبلیغات کلیکی می‌تواند از طریق استفاده از کلید واژه های هدف دار مرتبط با صنعت کاری، به معرفی کسب و کار و برند کمک می کند. از این طریق افرادی که این کلید واژه ها را جستجو کنند و علاقه مند به هر آن چه شما ارائه می کنید باشند، می توانند تبلیغاتتا را مشاهده کنند.

6. یکی از مزایای مهم تبلیغات گوگل این است که افرادی که با تلفن های همراه و یا حتی لب تاب های خود سرچ می‌کنند، می‌توانند تبلیغاتی را که در نزدیکی آنها هستند را ببینند. برای این کار می‌توان از سرویس تبلیغات گوگل برای نمایش تبلیغات برای افراد مقیم در محل زندگی خود استفاده کنید که این ویژگی به بهبود سایت شما کمک خواهد کرد.

 

آقای تبلیغ