آقای مسکن

تارنمای جامع نیازمندی های مسکن خرید ، فروش ، رهن و اجاره

تصویر شماره چگونه  کسب و کارمان در گوگل معروف شود
مقالات یکشنبه 6 مهر 1399 875بازدید

چگونه کسب و کارمان در گوگل معروف شود

هرکسب و کاری می‌خواهد در همه جهان مشهور شود و همه از معروف بودن خوششان می‌آید. در حال حاضر هم اینترنت به‌سرعت در حال رشد است. اگر می‌خواهید در اینترنت باشید و به‌محض اینکه اسم شما را گوگل جستجو کردند نمایش داده شود باید کارهای زیادی انجام دهید و نکات بسیاری را رعایت کنید. محبوب شدن و نفر اول در گوگل شدن کار ساده‌ای نیست و باید کارهای زیادی انجام دهید تا به این محبوبیت دست‌ یابید. زمانی ‌که کسی نام سایت شما را در گوگل جستجو می‌کند، هر صفحه وبی که نام شما را دارد، نمایش داده می‌شود. هر چیز مثبت یا منفی در وب در مورد شما گفته شود قابل‌مشاهده است و اگر شما یک سایت یا اکانت شبکه‌های اجتماعی دارید باید کاری کنید تا نام شما در میان همه‌ی نام‌های مشابه دیگر در نتایج اول قرار بگیرد. 

چگونه کسب و کار مان در گوگل معروف شود

1. جایگاه سایت خود را چک کنید: همیشه SERPs شخصی خود بررسی کنید اولین کاری که باید انجام دهید این است که نام خودتان را در گوگل جستجو کنید اگر در نتایج اول نام خودتان را ببینید، همه‌چیز برای سایت شما خیلی خوب است. ولی معمولا این مورد برای بیشتر مردم درست نیست و نتایج دیگری خواهد داشت مثل: مشخصات شخص دیگری هم نام با نام شما را نمایش می‌دهد، یک نتیجه‌ی اسپم و بی‌ربط را نشان می‌دهد، حاوی چیزهای منفی در مورد نام شما است و ... ولی باید بدانید که که SERPs به‌صورت مداوم در حال تغییر است و جای هیچ نگرانی نیست.

2. ایجاد اکانت در شبکه های اجتماعی: اگر می خواهید جزو اولین نفرها در نتایج جستجو باشید بهتر است بهینه‌سازی پروفایل‌ شبکه‌های اجتماعی را انجام دهید. اگر کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی بزرگ پروفایل داشته باشید همیشه در SERPs نامش ظاهر می‌شود. وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی دارای تعداد زیادی از ابزار جستجو هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد که رتبه خوبی داشته باشند. اگر هیچ پروفایلی در شبکه‌های اجتماعی نداشته باشید باید در شبکه‌های اجتماعی بزرگ ثبت‌نام کنید و حتما با نام واقعی خودتان باشد.

3. ایجاد صفحه در سایت about.me: سایت About.me اجازه می‌دهد تا شما یک صفحه‌نمایش ساده در مورد خودتان ایجاد کنید. آن را به‌عنوان یک کارت ویزیت آنلاین در نظر بگیرید. ایجاد یک صفحه در این سایت شبیه به داشتن یک وب‌سایت شخصی است، به‌منظور غلبه بر نتایج جستجو برای نام شما، about.me به‌سادگی به‌عنوان یک نتیجه جستجو دیگر که کاملا هم تحت کنترل شما است، عمل می‌کند. علاوه بر این، این سایت به‌خوبی سئو شده است، بنابراین صفحه about.me شما شانس خوبی برای رتبه‌بندی در جستجو بر روی نام شما خواهد داشت.

4. ایجاد ویکی‌پدیای شخصی: روش دیگری که برای تبدیل شدن به نفر اول در گوگل کمک می کند ویکی‌پدیا است. هرکسی می‌تواند مقالات و نوشته‌های ویکی‌پدیا را ویرایش کند. اگر بتوانید یک صفحه ویکی‌پدیا برای خودتان ایجاد کنید، قطعا جزء سه نتیجه‌ی اول گوگل خواهید شد اما ویکی‌پدیا سخت‌گیری‌های زیادی دارد و کار سختی پیش رو خواهید داشت. همچنین اگر شما یک صفحه ویکی‌پدیا دارید حتما آن را ویرایش و به روز رسانی کنید.

5. تولید محتوا: تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند در تمامی قسمت های دیجیتال مارکتینگ اهمیت بالایی دارد و به عبارتی دیگر محتوابه وب سایت شما ارزشی خواهد داد برای تولید محتوای با کیفیت باید بدانید که چه کسانی خوانندگان و استفاده کنندگان از محتوای شما هستند و این محتوا به چه درد آنها درمان خواهد خورد. پس حتما باید مخاطبان خود را بشناسید و بدانید که برای چه افرادی محتوا تولید میکنید و دوست دارید که با محتوا مخاطبان خود را به چه سمتی راهنمایی کنید 

6. از بین بردن نتایج بد: زمانی ‌که نام خود را برای اولین بار در گوگل جستجو می کنید ممکن است نتایج نامناسبی را پیدا ‌کنید. نتایج نامناسب در واقعیت تنها نتایج غیر ایده آل هستند و هیچ ارتباطی با نام شخصی شما ندارند اما شما نمی‌توانید آن‌ها را پاک‌کنید و از بین ببرید. با اجرای تمامی مراحل می‌توانید شروع خوبی برای از بین بردن نتایج غیر ایده آل از صفحات اول گوگل داشته باشید. 

باید بدانید که زمانی به موفقیت خواهید رسید که هر همه نکات را به درستی رعایت کنید. همچنین برندسازی کمک می کند تا کاربران به سایت شما وارد شوند و از طرفی محتوای ارزشمند و باکیفیت باعث می شود که اعتماد مخاطبان را جلب کنید. سعی کنید هیچ وقت از متن های کپی شده سایت های دیگه استفاده نکنید و محتوای متنی تولید شده شما برای انتشار در وب سایتتان خاص و منحصر به فرد باشد، طول متن در قسمت های مختلف متن مثل سر صفحه ها، تیتر ها و محتوای کلی مقاله یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید، قبل از شروع تولید محتوا باید کلمات کلیدی درستی انتخاب کنید تا مخاطبان واقعی شما بتوانند با جستجو به سایت شما دسترسی پیدا کنند و از تصاویر با کیفیت و مخصوص به کسب و کار خود استفاده کنید و بدانید که نام عکس ها و متن جایگزین حتما از اصول سئو پیروی کنند.

وقتی موتور جست وجو به دنبال صفحه هایی در جواب جست وجوی کاربران می گردد، معمولاً مهم است که این کلمه کلیدی در چند سطر اول سایت یا وبلاگ یا ... که می خواهد به عنوان جواب ارائه دهد آمده باشد. پس سعی کنید سایت خودتان را شلوغ نکنید؛ چون تا حد زیادی احتمال شناخته شدنتان توسط موتور جست وجو را پایین می آورد. باز هم ترفندهایی هست که می تواند احتمال شناخته شدن شما توسط موتور جست وجو را بالا ببرد که با شناختن آن ها می توانید به بهبود سایتتان کمک کنید.

گوگل از محتوای تکراری خوشش نمی آید چون چنین محتوایی هیچ ارزشی به اطلاعات وب اضافه نمی کند و کمکی هم به کاربران گوگل نخواهد کرد. از طرف دیگر ایندکس کردن محتوای تکراری با توجه به اینکه حجم اطلاعات موجود در اینترنت بسیار بالاست کاری بیهوده و پرهزینه به نظر می رسد، بنابراین گوگل صفحات کپی شده از سایت های دیگر را ایندکس نمی کند. در بسیاری از مواقع گوگل برای سایت های کپی کار پنالتی یا امتیاز منفی هم در نظر می گیرد پس در تولید محتوای خود حتما این موضوع را هم در نظر داشته باشید.

 

آقای تبلیغ